Aliment dietètic complet que ajuda en la funció renal en cas d’insuficiència renal crònica.
Picart Select DIET Renal per a gats és un aliment complet i equilibrat, elaborat amb ingredients d’origen natural i vitamines i minerals afegits, indicat per ajudar en la funció renal en cas d’insuficiència renal crònica, per a totes les races i en qualsevol etapa vital. Actua també com a suport en la reducció de la formació de càlculs d’oxalat, molt freqüents en gats, com els càlculs d’estruvita. Per a un tractament adequat dels càlculs d’oxalat és molt aconsellable una dieta adequada perquè, entre altres factors, el sobrepès i la vida sedentària en gats influeixen en la formació d’aquests problemes.
Ajuda al funcionament renal.
Redueix la formació de càlculs d’oxalat
Sota contingut en calci i vitamina D.

| Pes | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Composició | Arròs*, Proteïna de blat de moro*, Greix de pollastre*, Pollastre hidrolitzat, Carn de pollastre deshidratada*, Proteïna de plasma*, Minerals, Fibra de pèsol*, Oli de peix*, Extracte de llevat hidrolitzat, Extracte de malt, Prebiòtic MOS . Citrat tripotàsic (substància alcalinitzant de l’orina): 0,4%. |
| Components analítics | Proteïna: 26%, Olis i greixos bruts: 17%, Matèria inorgànica: 6%, Fibres brutes: 3,5%, Calci: 0,8%, Fòsfor: 0,5%, Sodi: 0,25%, Potassi: 0,8%, Magnesi: 0,07%, Clorurs: 0,9%, Sofre: 0,2%, Vitamina D: 500 UI/kg, Taurina: 1.580 mg/kg, Hidroxiprolina: 0,09%, Àcid linoleic : 3,2%, Àcid araquidònic: 0,04%, EPA+DHA: 0,2%. |
| Formats disponibles | 10kg, 2kg |
| Mida | S/XS ( – 10 kg ) |
| Edat | Més de 12 mesos |
| Necessitats específiques | Problemes renals |
| Mida de les croquetes | 8 mm |
| Tipus de producte | Sec |
| Sabor | Pollastre |
| Recomanació | Es recomana consultar a un veterinari abans d'utilitzar-lo o abans de prolongar el període d'utilització. Els animals hauran de tenir accés permanent a l'aigua. Conservar en un lloc fresc i sec, protegit de l'exposició directa dels raigs solars i olors agressives. |
SENSE SOJA – SENSE BLAT DE MORO – SENSE AROMES ARTIFICIALS – SENSE SUCRES AFEGITS – SENSE CONSERVANTS ARTIFICIALS
PIENSOS PICART, S.A. utiliza cookies propias y de terceros para ofrecerle una mejor navegación y servicio, analizando sus hábitos de navegación en nuestro sitio web. Al continuar navegando, entendemos que acepta su uso. Para cambiar su configuración u obtener más información consulte nuestra Política de Cookies.