Aliment dietètic complet que ajuda a la dissolució i prevenció d’aparició de cristalls i càlculs de fosfat inorgànic (estruvita).
Picart Select Diet Cat URINARY per a gats és un aliment dietètic complet i equilibrat, elaborat amb ingredients d’origen natural*, indicat per al maneig nutricional dels cristalls i càlculs de fosfat inorgànic (estruvita), contribuint tant a la seva dissolució, en el cas que existeixin, com a la prevenció de la eva aparició en animals propensos, per a totes les races i en qualsevol etapa vital.
Dissol els càlculs d’estruvita.
Redueix la reaparició de càlculs d’estruvita.
Sota contingut en magnesi.

| Pes | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Composició | Arròs*, Proteïna vegetal*, Carn de Pollastre deshidratada*, Greix de Pollastre*, Pollastre hidrolitzat, Proteïna de plasma*, Minerals, Extracte de llevat, Extracte de malta, Prebiòtic MOS. |
| Components analítics | Proteïna: 32%, Olis i greixos bruts: 12%, Matèria inorgànica: 6%, Fibres brutes: 2%, Calci: 0,9%, Fòsfor: 0,8%, Sodi: 0,4%, Magnesi: 0,07%, Potassi: 0,8%, Clorurs: 1,1%, Sofre: 0,3%, Taurina: 1.580 mg/kg. |
| Formats disponibles | 10kg, 2kg |
| Mida | S/XS ( – 10 kg ) |
| Edat | Més de 12 mesos |
| Necessitats específiques | Problemes urinaris |
| Mida de les croquetes | 10 mm |
| Sabor | Pollastre |
| Cereals | Sense gluten |
| Tipus de producte | Sec |
| Recomanació | Es recomana utilitzar-lo durant un període de 5 a 12 setmanes per a la dissolució dels càlculs d'estruvita, i inicialment fins a 6 mesos per a la reducció de la reaparició dels càlculs d'estruvita. Es recomana consultar un veterinari abans d'utilitzar-lo o abans de prolongar el període d'utilització. |
SENSE SOJA – SENSE BLAT DE MORO – SENSE AROMES ARTIFICIALS – SENSE SUCRES AFEGITS – SENSE CONSERVANTS ARTIFICIALS
PIENSOS PICART, S.A. utiliza cookies propias y de terceros para ofrecerle una mejor navegación y servicio, analizando sus hábitos de navegación en nuestro sitio web. Al continuar navegando, entendemos que acepta su uso. Para cambiar su configuración u obtener más información consulte nuestra Política de Cookies.